Новоград-Волинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 заснована 15 серпня 1948 року як початкова школа. Будівля цієї школи збереглася. Знаходиться вона на вулиці П. Сірагова. До початку 90-х років ХХ століття в цьому приміщенні розташовувалася станція юних техніків. Директором цієї школи був Шульц Григорій Мойсейович.
Протягом 1949-1950-х років директором школи була Сіденко Паша Григорівна. Це були важкі післявоєнні роки і паливо на зиму для обігріву школи педагогічний колектив заготовляв самостійно.
У 1951 році початкова школа перетворюється на середню, директором якої став Мирончук Федір Федорович. У 8 клас перейшли учні школи № 4, які фактично і заклали фундамент для перетворення навчального закладу на повноцінну середню школу. Активними учнями були Марецка А., Беспрозванна І., Шакура І., Дмитрова О. На той час навчання було платне, тому з 48 учнів 8-го класу залишилося 36. Тодішній 9 клас відвідувало 26 учнів. У цей період школярі вели активну громадську роботу, допомагали колгоспам, проводили суботники, давали концерти на підприємствах, а на зароблені гроші придбали першу радіолу, під яку відбувалися учнівські вечори.
Широко була представлена художня самодіяльність. У школі працював хор, танцювальна група. У 50-х – 60-х роках школу відвідували не тільки міські діти. Тут навчалися учні із навколишніх сіл: Наталівки, Чижівки, Пилиповичів. Директором школи на той час був заслужений учитель України Герасимчук Роман Якович.
У 1954 році відбувся перший випуск середньої школи № 6. Атестат зрілості дітям видавав директор Опанасюк Петро Олександрович. Випуск запам’ятався тим, що весь колектив ходив зустрічати світанок. З плином часу школа уже не могла прийняти всіх дітей, які мали потребу в навчанні, тому класні кімнати кожен рік добудовувались. Вирішенням цих питань займався директор школи Большаков Альберт Олександрович. В оформленні класних кімнат активну участь брали учителі. Зокрема, учитель Стольберг Марк Захарович малював класні куточки для кожного класу, допомагав у оформленні стінних газет, виготовляв туристичні альбоми для участі в міській виставці. За його активної участі потужно працював художній гурток.
У 1969 році здано в експлуатацію нову будівлю школи. Немало зусиль для побудови, оздоблення, забезпечення необхідними меблями приклав Большаков Альберт Олександрович.
З 1970 року директором школи стає Грінченко Григорій Миколайович, відмінник народної освіти УРСР. На цей період припадає розквіт школи. Зразковим було визнано кабінет біології (завідувачка Боровська Я.С.), у якому проводились різноманітні заходи: тижні біології, дні зустрічі птахів тощо. При школі функціонувала теплиця, учні опікувалися невеликою кролефермою. По закінченню школи діти отримували права водія (хлопці) і посвідчення швеї (дівчата). Старша піонервожата Куриця С.М. здійснювала велику пошукову роботу, систематично проводились ранки, збори, вечори, присвячені різним пам’ятним датам. За її сприяння активно діяв клуб загонових вожатих, який організовував конкурси «А нумо, дівчата», вечори запитань і відповідей тощо.
У 1988 році директором школи стає Осадчук Борис Олександрович. За людяність, доброту любили директора учні і батьки. Борис Олександрович умів вирішити найскладніші виробничі проблеми, шанував старше покоління колективу і допомагав зростати молодим учителям.
З 2005 року і по сьогоднішній день колектив школи очолює Кирчун Наталія Миколаївна, яка продовжує славні традиції школи.
Ми завжди пам’ятаємо роботу таких заслужених педагогів, як вчителі фізичної культури Ісакован Ж.С і Ісакован В.Я., учителів української мови Прохор Н.Н., Поліщук Н.Я., Бащук В.Й., учителів математики Добровольської Л.О., Пашкевича О.Г., подружжя Грінченків, які виховали цілу плеяду достойних учнів. На сьогоднішній день школу закінчили 3212 учнів, з яких 107 отримали золоті, а 34 учні срібні медалі. Випускниками школи є суддя Верховного суду України Терлецький О.О., багаторазовий чемпіон України з гирьового спорту Дідовець О.О., директор ТРК «Мальта» Калиновський О.Б., секретар міської ради Пономаренко О.А., депутати міської ради Павловський М.С., Махновецький О.П. та багато інших.
Сьогодні у школі працює 42 педагоги, які навчають 487 дітей. Учителі закладу об’єднані в 5 методичних комісій, які готують учнів до вступу в доросле життя, формують необхідні компетентності, виховують у дітей почуття патріотизму і гордості за Батьківщину.
Матеріальна база дозволяє навчати і виховувати учнів відповідно до сучасних вимог. У закладі функціонує сучасний медичний кабінет, для психологічного розвантаження створена кімната духовності, вся територія закладу покрита безкоштовним wi-fi, школа має 2 мультимедійні комплекси, забезпечена комп’ютерною технікою.
Народна мудрість говорить: «Що нам мудрувати з вихованням? Усе дуже просто: наповніть душу дитини прекрасним, і вона буде вихованою». Саме тому весь дружний, цілеспрямований педагогічний колектив школи наполегливо зростає людину, яка зможе досягнути в житті найбільших висот і не забути, хто допоміг їй у цьому.